Cisco switch CBS220-24T-4X - REFRESH
Provedení:Rack mounted 19"; Funkce:QoS (Quality of service), VLAN (virtual local area network), DHCP snooping, L2, Web management/Smart switch; Technologie:Gigabit ethernet + 10 Gigabit optika; Počet portů LAN:24; Počet portů LAN:24; Počet SFP+ portů:4; Počet SFP+ portů:4; Ventilátor; Maximální počet portů:28; Přenosová rychlost LAN (Mb/s):1000
Vaše cena:
Zobrazit cenu
Dostupnost:
Skladem 2 ks
S produktem navíc získáte
Název
Cena
Množství
LYNX FTP patch kabel Cat5e PVC, CCA, 0,5m, černý (balení obsahuje 10ks)
Kód: 10102900, Part Number: LX-FTP5E-0050-BLACK, ID: 1740845
ks
Podrobnosti
Stránky produktu: CBS220-24T-4X Quick start guide: Quick start guide| Switching capacity | |
| Forwarding rate in millions of packets per second (mpps; 64-byte packets) | 95,23 |
| Switching capacity in Gigabits per second (Gbps) | 128 |
| Layer 2 switching | |
| MAC table | Up to 8,192 Media Access Control (MAC) addresses |
| Spanning Tree Protocol (STP) | Standard 802.1d Spanning Tree support, enabled by default
| Port grouping | Support for IEEE 802.3ad Link Aggregation Control Protocol (LACP)
| VLAN | Support for up to 256 Virtual Local Area Networks (VLANs) simultaneously
Port-based and 802.1Q tag-based VLANs Management VLAN Guest VLAN |
| Head-of-Line (HOL) blocking | HOL blocking prevention |
| Jumbo frame | Frame sizes up to 9,216 supported |
| Security | |
Support up to 512 rules |
Single-host, multiple-host, and multisession mode |
| MAC address filtering | Supported |
| Storm control | Broadcast, multicast, and unknown unicast |
| DoS protection | DOS attack prevention |
| QoS | |
| Priority levels | 8 hardware queues per port |
| Multicast | |
| Standards | |
| IPv6 | |
| IPv6 | IPv6 host mode
| IPv6 ACL | Drop or rate limit IPv6 packets in hardware |
| IPv6 QoS | Prioritize IPv6 packets in hardware |
| IPv6 Requests for Comments (RFCs) supported | RFC 4443 (which obsoletes RFC2463) - ICMP version 6
| Management | |
Supports Cisco PnP Connect |
| Standard Management Information Bases (MIBs) | MIB-II (RFC1213)
| IPv4 and IPv6 dual stack | Coexistence of both protocol stacks to ease migration |
| Firmware upgrade | Web browser upgrade (HTTP/HTTPS) and Trivial File Transfer Protocol (TFTP)
Dual images for resilient firmware upgrades |
| Time synchronization | Simple Network Time Protocol (SNTP) |
| Login banner | Configurable multiple banners for web as well as CLI |
| Discovery | |
| Bonjour | The switch advertises itself using the Bonjour protocol |
| Power efficiency | |
Active mode is resumed without loss of any packets when the switch detects the link up |
| Disable port LEDs | LEDs can be manually turned off to save on energy. |
| Hardware | |
| Buttons | Reset button |
Ethernet or better for 1000BASE-T |
| LEDs | System, Link/Act, Speed |
| Flash | 64 MB |
| CPU memory | 256 MB |
| Ports | |
| Total system ports | 24 Gigabit Ethernet, 4 10 Gigabit Ethernet |
| RJ-45 ports | 24 Gigabit Ethernet |
| Uplink ports | 4 10G SFP+ |
| Packet Buffer | |
| Packet buffer | 12 Mb |
| Supported SFP Modules | |
| MGBSX1 | Multimode fiber |
| MGBLX1 | Single-mode fiber |
| MGBLH1 | Single-mode fiber |
| MGBT1 | UTP Category 5 |
| GLC-SX-MMD | Multimode fiber |
| GLC-LH-SMD | Single-mode fiber |
| GLC-BX-U | Single-mode fiber |
| GLC-BX-D | Single-mode fiber |
| GLC-TE | UTP cat 5e |
| SFP-H10GB-CU1M | Copper coax |
| SFP-10G-SR | Multimode fiber |
| SFP-10G-LR | Single-mode fiber |
| SFP-10G-SR-S | Multimode fiber |
| SFP-10G-LR-S | Single-mode fiber |
| Environmental | |
| Unit dimensions (W x D x H) | 440 x 203 x 44 mm (17.3 x 8.0 x 1.7 in) |
| Unit weight | 2.69 kg (5.93 lb) |
| Power | 100-240 V, 50-60 Hz, Internal |
| Certifications | UL (UL 60950), CSA (CSA 22.2), CE mark, FCC Part 15 (CFR 47) Class A, C-tick |
| Operating temperature | 0-50° C |
| Storage temperature | –20° C to +70° C |
| Operating humidity | 10% to 90%, relative, noncondensing |
| Storage humidity | 10% to 90%, relative, noncondensing |
| Power Consumption | |
| System power consumption | 110V=23.2W
220V=23.6W |
| Heat dissipation (BTU/hr) | 80.5 |
| Acoustic Noise and Mean Time Between Failure (MTBF) | |
| Fan (number) | 1 |
| Acoustic noise | 25°C: 34 dB |
| MTBF @ 25°C (hours) | 1372359 |
| Package contents | |
| Package contents | Cisco Business 220 Series Ethernet switch
Power cord or adaptor Mounting kit Quick start guide |
Technické parametry
- Provedení: Rack mounted 19"