Cisco switch CBS110-16PP - REFRESH
Provedení:Rack mounted 19"; Funkce:QoS (Quality of service), PoE (Power over ethernet); Technologie:Gigabit Ethernet 1000Mbps; Počet portů LAN:16; Počet portů LAN:16; Podporované standardy PoE:802.3af; PoE budget (W):64; Maximální počet portů:16; Počet PoE+ portů:8; PoE budget (W):64; Přenosová rychlost LAN (Mb/s):1000; Maximální počet portů:16
Vaše cena:
Zobrazit cenu
Dostupnost:
Skladem 17 ks
S produktem navíc získáte
Název
Cena
Množství
LYNX FTP patch kabel Cat5e PVC, CCA, 0,5m, černý (balení obsahuje 10ks)
Kód: 10102900, Part Number: LX-FTP5E-0050-BLACK, ID: 1740845
ks
Podrobnosti
| Capacity in millions of packets per second (mpps) (64-byte packets) | 23,8 mpps |
| Switching capacity in gigabits per second (Gbps) | 32 Gbps |
| General | |
| Head-of-Line (HOL) blocking | HOL blocking prevention |
| MAC table | 8K addresses |
| Jumbo frame | 9216 bytes |
| Loop detection | Helps discover loops in the network to avoid broadcast storms |
| Cable diagnostics | Quickly identify and troubleshoot network cable faults and/or shorts |
| Media-dependent interface | Automatic Media Dependent Interface (MDI) and MDI crossover (MDI-X) |
| Hardware | |
| Total system ports | 16 Gigabit Ethernet |
| RJ-45 ports | 16 Gigabit Ethernet |
| Combo ports (RJ-45 + Small Form-factor Pluggable [SFP]) | 0 |
| Power dedicated to PoE | 64W |
| Number of ports that support PoE | 8 |
| Cabling type | Category 5e or better |
| Mounting options | Desktop, wall-mount or rack mount |
| Physical security lock | Kensington lock slot |
| Flash | 16 MB |
| CPU | 400 MHz ARM |
| CPU memory | 128 MB |
| Packet Buffer | 2 Mbit |
| Environmental | |
| Unit dimensions (W x D x H) | 279 x 170 x 44 mm (11 x 6.7 x 1.73 in) |
| Unit weight | 1.30 kg (2.87 lb) |
| Power | 100 to 240V, 50 to 60 Hz, internal, universal |
| Power consumption (worst case) | |
| System power consumption | 110V=11.16W 220V=11.41W |
| Power consumption (with PoE) | 110V=80.28W 220V=80.38 |
| Heat dissipation (BTU/hr) | 274,27 |
| Green (power efficiency) | Supports IEEE 802.3az on all copper Gigabit Ethernet ports |
*select models |
| Operating temperature | 32° to 104°F (0° to 40°C) |
| Storage temperature | –4° to 158°F (–20° to 70°C) |
| Operating humidity | 10% to 90%, relative, noncondensing |
| Storage humidity | 5% to 90%, relative, noncondensing |
| Acoustic noise and Mean Time Between Failures (MTBF) | |
| Fan (number) | Fanless |
| Acoustic noise | N/A |
| MTBF at 25°C (hours) | 1,971,811 |
| Warranty | Limited lifetime |
| Package contents | Cisco Business 110 Series switch
Power cord or adapter Quick start guide Mounting kit |
Cat5e or better Ethernet cable Network interface card for each computer |
Technické parametry
- Provedení: Rack mounted 19"